FAQ

Często pojawia się określenie “wirtualny spacer”. Czym on właściwie jest?

Wirtualny spacer to nic innego jak cyfrowe, połączone w prezentację panoramiczne zdjęcia, odwzorowujące rzeczywistość w innym wirtualnym wymiarze – może dotyczyć konkretnych miejsc, przestrzeni, budynków albo pomieszczeń.

Czy mogę przetestować Evryplace zanim zdecyduję się na zakup?

Oczywiście. Stworzenie pierwszej prezentacji jest całkowicie darmowe. A kiedy odkryjesz już wszystkie zalety, możesz wybrać pakiet dedykowany Twoim potrzebom.

Czy potrzebuję gogli żeby móc oglądać spacery albo uczestniczyć w szkoleniach?

Możesz oglądać spacery zarówno w goglach jak i bez nich. Możesz je oglądać na tablecie, komputerze lub telefonie.Od Ciebie zależy, którą opcję wybierzesz.

Nie mam odpowiedniego aparatu. Jak mogę wykonać zdjęcia?

Zdjęcia mogą być wykonywane za pomocą wielu różnych aparatów, jak na przykład Ricoh Theta, w którym funkcjonalność ta jest integralnym elementem urządzenia oraz z wykorzystaniem aparatów niektórych telefonów komórkowych. By możliwym było wgranie zdjęcia do platformy, musi ono jedynie spełniać wymagania dotyczące rodzaju pliku.

Czy potrzebuję specjalistycznego oprogramowania i odpowiednich umiejętności, żeby zbudować swoją własną prezentację?

Do stworzenia wirtualnego spaceru wystarczy tylko chwila wolnego czasu i edytor Evryplace i połączenie z internetem. To niesamowicie proste i intuicyjne narzędzie, nie potrzebuje dodatkowego oprogramowania ani specjalistycznych umiejętności.

Pierwszy raz mam do czynienia z czymś takim. Czy ktoś może wytłumaczyć mi jak używać edytora?

W edytorze Evryplace znajduje się samouczek, który pokaże Ci w jaki sposób najszybciej i najefektywniej stworzyć swoją własną prezentację VR. Możesz z niego korzystać zawsze, kiedy nie czujesz się pewny kolejnego kroku.

Kto może widzieć stworzoną przeze mnie prezentację?

Jeśli zdecydujesz się na tryb prywatny, prezentacja pozostaje jedynie do wglądu osób, którym udostępnisz link do Twojej prezentacji. Prezentacja w trybie publicznym pojawia się w galerii wirtualnych spacerów na stronie explore.evryplace.com i jest dostępna dla wszystkich odwiedzających stronę.

Chcę obejrzeć prezentację w goglach. Jak umieścić telefon w cardboardzie lub w innym urządzeniu? Czy potrzebuję specjalnie kalibrować telefon aby obejrzeć prezentację Evryplace?

Aby Obejrzeć prezentacje w googlach trzeba kliknąć ikonę gogli w dolnym pasku, następnie telefon albo poprosi o obrócenie i włożenie go do gogli albo od razu pojawi się widok podzielony na 2 części. umieść telefon w goglach tak, aby kreska dzieląca ekran była pośrodku gogli. Jeżeli widok przez gogle jest niewyraźny lub nieostry, to znaczy że powinieneś zmienić tryb wyświetlania na inny dostosowany do twoich gogli, aby to zrobić kliknij na ikonę ustawień (koło zębate) pośrodku dolnej krawędzi ekranu, otworzy się wtedy okno z listą rodzajów gogli wybierz swój i zatwierdź klikając zapisz. Pamiętaj, aby wyłączyć tryb blokady obracania ekranu.

Coś w edytorze nie chce działać... A może coś robię nie tak?

Możliwe, że wystąpił jakiś błąd techniczny. Skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego na stronie, opisz swój problem, a my spróbujemy pomóc Ci najszybciej jak to możliwe.

Na jakim urządzeniu mogę oglądać gotowe spacery?

Spacery tworzone w edytorze Evryplace możesz oglądać zarówno na komputerze jak i urządzeniach mobilnych. Możesz też skorzystać z aplikacji Evryplace.

Do czego służy aplikacja Evryplace przeznaczona na urządzenia mobline?

Aplikacja pozwala na przeglądanie wszystkich dostępnych, publicznych prezentacji stworzonych w edytorze Evryplace. Daje także możliwość uczestnictwa w online viewingu i przeglądania spacerów w trybie offline.

Nie znalazłeś odpowiedzi na Twoje pytanie?

Jak możemy Ci pomóc?